تبدیل اسکازی

تبدیل اسکازی قابلیت کار بین انواع مختلف پورت های SCSI را امکان پذیر می کنند. همچنین به عنوان کنترلر یا آداپتورهای میزبان شناخته می شوند. آنها ارتباط قابل اعتماد بین پورتهای جداگانه را بدون تلفات توان یا از بین رفته داده ها فراهم می کنند. تفاوت گسترده بین استانداردهای SCSI و کابل کشی نیاز به آداپتورهای همه کاره را ایجاد کرده که اتصالات را در یک محیط ناهمگن امکان پذیر می کند. چنین تنظیماتی همچنین شامل اجزای غیر SCSI مانند IDE، پارالل ATA یا Serial ATA می‌شود که راه‌حل‌های آنها متفاوت تر می باشد.

تبدیل اسکازی محیط های ناهمگن را برای بهره گیری از بهترین استانداردها و فناوری ها بهینه می کند و در عین حال امکان سازگاری با تکنولوژی قدیمی تر را فراهم می کند. این امر نیاز به جایگزینی و خرید تجهیزات جدید را برطرف می کند و در هزینه ها صرفه جویی می کند.

مبدل‌های SCSI اینترنال یا داخلی (در داخل سیستم کامپیوتری نصب شده‌اند) یا اکسترنال (خارجی) هستند (به دستگاه‌های خارج از کامپیوتر متصل می‌شوند). ساده ترین مثال یک مبدل خارجی SCSI به USB است. تمام هارد دیسک های اکسترنال اسکازی مدرن در یک کیس اکسترنال با یک کانکتور USB وصل می شوند. از طریق یک مدار الکترونیکی که به رابط هارد دیسک متصل است، اتصال برقرار می شود. این قطعه سخت افزاری که از کانکتور USB شروع می شود تا پورت اسکازی ارائه ، تبدیل اسکازی نامیده میشود. یک آداپتور SCSI-1 به SCSI-2 اتصال نسخه نسل قدیمی را به یک کنترلر نسل جدیدتر امکان پذیر می کند. برعکس، یک آداپتور SCSI-3 به SCSI-1 یک محصول جدیدتر را به یک نوع پروتکل قدیمی‌تر متصل می‌کند.

در یک سیستم کامپیوتری زمانی که نیاز به نوشتن یا خواندن از یک دستگاه اسکازی را داشته باشد با یک کنترلر SCSI ارتباط برقرار می کند. یکی از مزیت های این کنترلرها، امکان اتصال چندین دستگاه اسکازی با استفاده از کابل داده یکسان است که به آن اتصال زنجیری (Chain Link) گفته می شود. این کنترلر روی یک کارت آداپتور جانبی وجود دارد که از طریق پورتهای های توسعه ISA یا PCI و PCI-X، به صورت فیزیکی روی برد اصلی، با یک رایانه شخصی ارتباط برقرار می کند. هنگامی که کنترلر SCSI روی مادربرد قرار دارد، دستگاههای SCSI مستقیماً از طریق کانکتورها و کابلهایی که به کنترلر اسکازی متصل می شوند به سیستم وصل می شوند.

تبدیل اسکازی اینترنال (داخلی)

SCSI Adaptor 68Min to IDC50 Male
تبدیل اسکازی ۵۰ به ۶۸ پین مادگی
SCSI Adaptor IDC50 to 68Min Female
SCSI Adaptor SCA to IDC50
SCSI Adaptor SCA to IDC50
SCSI Adaptor SCA to 68Min
SCSI Adaptor SCA to 68Min

تبدیل اسکازی اکسترنال (خارجی)

USB to SCSI DB50
(USB to SCSI DB50 (50Min
SCSi Adapter db25 to 50 centronics
SCSI Adaptor DB25 to 50 Centronics
SCSi Adapter DB50 to IDC50
SCSi Adapter DB50 to IDC50
SCSi Adapter DB68 Female
SCSi Adapter DB68 Female
SCSi Adapter DB68 to DB50
SCSi Adapter DB68 to DB50
SCSi Adapter DB68 Female
SCSi Adapter DB68 Female
SCSi Adapter DB68 to 50 Centronics
SCSi Adapter DB68 to 50 Centronics